بازی Grand Theft Auto V یا به اختصار GTA V با موتور گرافیکی جدید شرکت راکستا در دست ساخت است و قرار است تا برای کنسول های فعلی در تابستان همین امسال منتشر شود اما هنوز تاریخ انتشار این بازی برای PC مشخص نشده است. قصد ما بر آن است که اطلاعات کامل و جامعی نظیر داستان، گرافیک، گیم‌پلی، صداگذاری، بررسی بر موجود بود بازی در کنسول‌های مختلف، مکان‌های موجود در بازی، بیوگرافیکی کاراکترها، تحلیل اولین تریلر بازی، تحلیل و بررسی آخرین تریلر از این بازی با همان گیم پلی بازی، سیستم کمبت بازی، مینی گیم‌های بازی و … را در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما باشید …

اطلاعات جامع از Grand Theft Auto V (داستان، گرافیک، گیم‌پلی و ...)

داستان بازی

داستان این نسخه از بازی در مورد سه شخصیت به نام های ترور,فرانکلین و مایکل است که هرکدام داستان و زندگی های خود را دارند. این سه شخصیت با هم در دزدی از بانک کار میکنند و آنها به تازگی با یکدیگر آشنا شده اند و جوانترین این شخصیت ها شخصیت فرانکلین است که تا کنون به زندان هم رفته است اما با این حال هنوز هم به دزدی و قاچاق مواد مخدر ادامه میدهد. طبق گفته سازنده بازی هر کدام از این شخصیت ها نقش مهمی را در داستان بازی ایفا میکنند.

گرافیک بازی

اگر بخواهیم به تصاویر بازی نگاه کنیم گرافیک بازی کاملا عالی است و بافت های محیط نیز به خوبی کار شده است اما همانطور که سایت های خبری هم نوشته اند ظبق آخرین تریلری که از این بازی منتشر شده است متاسفانه گرافیک بازی چنگی به دل نمیزند و با تصاویر بازی اصلا همخوانی ندارد یا اینکه تصاویر بازی مربوط به نسخه PC بازی میشوند.اما همانطور که شما شاید این را بدانید شرکت راکستار لیدذ به دنبال یک برنامه نویس گرافیکی با استعداد برای عنوان خود است و شاید گرافیک این بازی بهبود ابد.البته ممکن است که کار های گرافیکی بازی هنوز به طور کامل درست نشده است.در تصاویر اخیری که از این بازی منتشر شده است تکستچر,سایه,میزان تخریب پذیری محیط و انعکاس نور در شب بسیار فوق العاده کار شده است اما امیدواریم که این گرافیک در خود بازی هم به این شکل باشد.در کل گرافیک بازی برای کنسول های نسل فعلی بسیار عالی است و در ضمن این را هم باید ذکر کرد که این بازی قرار است تا با ۳۰ فریم بر روی این کنسول ها اجرا شود و به همین دلیل از خیلی جزییات ریز در این بازی باید صرف نظر کرد تا یک گرافیک فوق العاده را به وجود آورد.
نور پردازی بازی هم به خوبی کار شده است و شما میتوانید با طلوع آفتاب بازی با نورپردازی فوق العاده بازی بپردازید حتی بهتر از طلوع آفتاب سری بازی های red dead که همه را مجذوب خود میکرد البته هنوز اطلاعات زیادی در این باره منتشر نشده است به همین دلیل توضیح من در این باره خیلی مختصر است ولی تنها حرفی میتوان در مورد گرافیک بازی زد عالی است البته برای کنسول های فعلی.

گیم‌پلی بازی

در این نسخه از بازی شما میتوانید به طور همزمان با هر سه شخصیت بازی کنید. یکی از مهم ترین چیز ها در این بازی این است که دوباره مثل اینکه راکستار قصد دارد تا به دوران اوج خود در میان بازی های OPEN WORLD بپردازد و به همین دلیل تمام کار هایی که در بازی GTA SAN ANDRESS میتوان کرد در این نسخه هم میتوان انجام داد البته به جز تعدادی کار که به جای آن ها شرکت راکستار کارهای دیگری را به بازی اضافه کرده است مانند گلف بازی و …
در این نسخه از بازی مینی گیم های جذابی نیز وجود خواهد داشت طبق تصاویری که از این بازی به تازگی منتشر شده است. پلیس ها و گانگستر ها نقش مهمی در بازی خواهند داشت و هوش مصنوعی پلیس ها هم تقویت یافته است و برای همین شرکت راکستار یک را ه فرار برای شما از دست پلیس ها طرح کرده است طبق این راه فرار شما به راحتی میتوانید پلیس ها را مشغول به درگیری با گانگستر های خیابانی بکنید فقط کافی است که با موتور یا ماشین از جلوی آنها رد بشوید.
یکی از مهم ترین ویرگی های این نسخه این است که شما هر وقع از درگیری با پلیس ها خسته شدید میتوانید به بیابان لس سانتوس بروید و به اکتشافات بپردازید یا اینکه به جنگل بر وید و با شکار از حیات وحش لذت ببرید. طبق گفته سازنده بازی در این نسخه از بازی فرنکلین دارای یک سگ میباشد که همیشه به فرانکلین خواهد بود و به احتمال زیاد او را در درگیری ها یا مراحل تعقیب و گریزی پیاده همرا هی خواهد کرد.

صداگذاری در بازی

همانطور که میدانید بازی GTA V یکی از بهترین سیستم های صداگذاری را برای بازیکنان مهیا میکند و حتی از نسخه اول بازی که بازی به صورت اتراتریک هم بود باز هم صدای بازی عالی بود و صدا ها کاملا با شخصیت ها مطابقت دارد اما به نظر میرسد که در این نسخه با یک صداگذاری پیشرفته روبرو هستیم زیرا که این بازی چندسال بعد از بازی GTA IV منتشر خواهد شد و به همین منظور باید منتظر یک اسطوره با صداگذاری فوق العاده باشیم.
تبلیغات بازی GTA V شروع شد
بالاخره راکستار بعد از انتشار یک تریلر از گیمپلی حماسه ساز بازی gta v تبلیغات خود را در یوتیوب و تلویزیون شروع کرد البته هنوز اعلام نشده است که چقدر شرکت راکستار برای اینکار صرف کرده است.
آیا بازی GTA V برای کنسول های نسل بعد در دست ساخت است؟
طبق خبر های اخیر این شرکتت در فیسبوک و سایت های معتبری نظیر cvg و … راکستار در حال کار بر روی یک موتور گرافیکی برای کنسول های نسل بعد است و امکان اینکه این بازی برای کنسول های نسل بعد در سال بعد یا همین سال منتشر شود زیاد است البته این خبر باید از سوی شرکت راکستار تایید شود پس باید تا انتشار این بازی برای نسخه های کنسول های فعلی در شهریور ماه صبر کرد.
مکان‌های موجود در بازی GT V
شهرستان بلین یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است.ترور اهل شهرستان بلین است. در این شهر بسیاری از مکان های موجود در بازی GTA V قرار دارد از جمله دریا آلامو و کوه هزار سال.
پایین شهر لس سانتوس یکی دیگر از مکان های موجود در بازی GTA V است.این منطقه درست در قلب شهر لس سانتوس قرار دارد.
باغ انگوری نیز یکی از مکان های دیگر بازی GTA V است. این منطقه خانه تعداد زیادی از کشاورزان است.
سئول کوچک نیز یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است.این منطقه با الهام گیری از منطقه کره ای ها در لاس وگاس ساخته شده است.
راکستار اعلام کرده است که لس سانتوس در شهر سن آندرس قرار دارد.لس سانتوس حدود نیمی از نقشه بازی و دو برابر شهر لایبرتی سیتی خواهد بود.
لس سانتوس فقط محل اقامت مایکل و فرانکلین است.
کو های هزار ساله یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است که در شهرستان بلین در کنار اقیانوش آلاما واقع شده است.

تپه راکفورد یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است.تپه راکفورد جزو یکی از یک محله های مجلل در شهر لس سانتوس است و محل زندگی مایکل و خانوادهی او است.این منطقه از بورلی هیلز واقعی ساخته شده است.

تصویر ندارد

جنوب شهر لس سانتوس یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است.فرانکلین در این محله اقامت دارد و شاید این محله از جنوب کشور لس آنجلس ساخته شده باشد.

تصویر ندارد

ساحل مسپوچی یکی از مکان های موجود در بازی GTA V است.ساحل وسپوچی یکی دیگر از مکان های مجلل شهر لس سانتوس است که ترکیبی از ساحل مسپوچی و سانتا مونیکا است.بعضی از تاریخ دانان ممکن است وقتی نام این ساحل را دیدند یاد یکی از نام های محله معروف ایتالیا که آمریکو وسپوچی افتادند.اما به گفته سازنده این مکان به طور کلی با آن منطقه متفاوت است.

بیوگرافی شخصیت ها


همسایه دیوار به دیوار شخصیت اصلی بازی مایکل است و یک همسایه فوق العاده فوزول است.

جیمی پسر مایکل و یک پسر بی تربیت و کثیف است و فقط بلد است که بازی کند.

تراکی هم دختر مایکل است و یک دختر کاملا ولگرد است.

تصویر ندارد

فرانکلین یکی از کاراکتر های قابل بازی GTA V است که اصلیت او برای آفریقا است و ساکن جنوب شهر لس سانتوس است و در گذشته در یک خانواده فقیری زندگی میکرده اما بعد ها عضو یک گروه مافیایی میشه و به زندان می افتد اما بعد این گذر زمان او دیگر در کار خود ماهر شده است و دیگر از گروه گانگستری خود فاصله میگیرد و بعد ها با دو شخصیت اصلی بازی یعنی مایکل و ترور آشنا میشود و زندگی گانگستری او دوباره شروع میشود.فرانکلین با دوسا دختر خود و سگ خود چوب زندگی میکند.یه چیز جالب اگه دقت کنید میبینید که شخصیت اصلی بازی روی دست های خود خالکوبی کرده است و این نشان گر این است که در این نسخه کاراکتر های بازی را میتوانید تا حدی دست کاری کنید مانند سن آندرس.

مایکل هم یکی از شخصیت های قابل بازی GTA V است.اصلیت او آمریکایی است ولی در حال حاضر ساکن شهر لس سانتوس است و زندگی گانگستری او از دوران جوانی او تا به امروز ادامه داشته است و او مهارت های زیادی در سرقت از یک بانک دارد.او با خانوادهی خود یعنی همسر خود آماندا دخترش تراکی و پسرش جیمی زندگی میکند.او اولین بار ترور را در دوران جوانی خود دیده است و با اینکه ترور یک سرباز نظامی بوده است با این حال مایکل کار دزدی را کنار نگذاشته و به دزدی و سرقت های خود ادامه داده است.

تصویر ندارد

ترور نیز یکی از شخصیت های قابل بازی GTA V است.اصلیت او مال شهرستان بلین است و لازم به ذکر است که در همانجا نیز به دنیا آمده است.او زمانی یک خلبان نطظامی بوده است اما به دلیل مشکلات روانی که برای او به وجود آمد از کارش اخراج شد و هنوز هم از قرص های روانبخش استفاده میکند پس میتوان گفت که او مهارت های خاصی در راندن هواپیما دارد.او به علت بیماری روانی که دارد هنوز مجرد است.

آماندا همسر مایکل و مادر دو فرزند مایکل یعنی جیمی و تراکی است او به نظر میرسد که زن بی اعصابی است و عاشق تنیس بازی کردن است.

بیوگرافی اختصاصی ۳ شخصیت بازی

اولین حضوز: GTA V
وضعیت: زنده
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: تو مایه های ۱۹۸۰
خانه اش: جنوب شهر لس سانتوس
خانواده اش: سگش چوپ
نامزدش که اسمی نامعلوم دارد
ماشین شخصی: F9
صدا پیشه: Shawn Fonteno البته هنوز شایعه است

“شما دارید به من میگید که یک سخنرانی دربارهی زندگی یک گانگستر زیاد خوب نیست؟”

فرانکلین یکی از سه شخصیت های اصلی بازی gta v است. او در جنوب شهر لس سانتوس به دنیا آمده است، اما او هیچوقت خانوادهای نداشته، او در دوران جوانی یک زندگی گانگستری و قاچاق مواد را شروع کرد.اما مدتی نکشید که او دستگیر شد.بعد از آزاد شدن از زندان او تصمیم گرفت که دو باره به همان زندگی یهودی نشینش برگردد.
اما او تنهانیست بلکه او یک نامزد و یک سگ دارد البته این سگ به او در این زندگی نکبت وار خیلی کمک میکند زیرا که در محیط ها کثیف گانگستری افراد زیادی به دنبال در گیری هستند و البته شخصیت اصلی بازی از آنها نمیترسد زیرا که او نیز یک یهودی نشین گانگستر است و به همین دلیل است که این شخصیت شروع به دزدی از بانک میکند تا از این محله به بیرون بی آید البته دیگر شما باید او را از این منطقه بیرون بیاورید.
همانند شخصیت های دیگر بازی یعنی مایکل و ترور فرانکلین هم مهارت هایی دارد و مهارت او آرام کردن حرکت زمان در هنگام رانندگی است البته او مهارت های دیگری هم دارد.
اولین حضور: بازی GTA V

نام کامل: مایکل
وضعیت: زنده
جنسیت: مرد
زمان به دنیا آمدم: ۱۹۶۴ به احتمال زیاد
خانه: راکفرود هیلس و لس سانتوس
خانواده: آماندا زنش
جیمی پسرش
تراکی دخترش
ماشین شخصیش: ۹F
شغل: دزدی
صدا پیشه: نید لوک البته بر پایه شایعست

“بله اینو در فیلم ها میبینید.من خواستم که بازشسته بشم.از آن چیزی که برایم اتفاق افتاده بود شما میدانید؟ از آنجا که …. کارم تغییر کرد. برای اولین بار یک آدم خوب بودم، مرد خانواده، بنابراین یه خانه ی بزرگ گرفتم.از اینجا به بعد یک قدم پامو بالاتر گذاشتم و فکر کردم که منم مثل پدرای دیگم. ولی فرزندانم میخواستن مثل بچه های تو تلویزیون باشن. ما میتوانستیم توپ بازی کنیم و در آفتاب بشینیم و آفتابگیری کنیم. اما خب شما میدانید که چگونه بود زندگیم”

مایکل در حال حاضر یک با دیگارد نا معلوم است، اما گفته شده است که او برای سواحل شرقی است و در دوران جوانیش او تبدیل به یک دزد بانک شده است و بعد از سال ها دیگر در اینکار تجربه زیادی دارد و در کارش فوق العاده است. او در دوران جوانی با یک خلبان باز نشسته شده به نام ترور آشنا شد و به مرور زمان آنها تبدیل به دو دوست صمیمی شدند و با هم به چند بانک دستبرد زدند. بعد از اون او با دختری به نام آماندا آشنا شد و با او ازدواج کرد و در حال حاضر دو فرزند دارد یک پسر به نام جیمی و یک دختر به نام تراکی دارد.

تحلیل اولین تریلر بازی


صحنه های طلوع در بازی به خوبی کار شده است.

۱٫ مشاهده میکنید که دو دونده ای در حال دویدن هستند نگاهشان به آن مردی که لباس ندارد خیره شده اند این نشانه این است که بازی از هوش مصنوعی بالایی بهره میبرد.
۲٫ بازی دارای جزییات بالایی است مثلا همان لیوان یکبار مصرفی که به زمین افتاده است آب آن لیوان در روی زمین جاری شده است و یا آشغال های دیگری که در کنار آن بر روی زمین افتاده است.


۱٫ در این نسخه از بازی میتوانید کوهنوردی هم بکنید واقعا شاهکار است.
۲٫ واقعا بازی از هوش منوعی بالایی برخوردار است میبینید که چگونه دو دوست دست هم را گرفته اند.۱٫ تمرینات صبح گاهی در بازی و دوباره به رخ کشیدن هوش مصنوعی بازی.
۲٫ توجه کرده اید که این ختنه ها بر روی تپه هایی قرار دارند.۱٫ قدم زدن در پیاده رو های شهرلوس سانتوس واقعا فوق العاده است.
۲٫ میبینید که چگونه کاغذی که پشت آن مرد که لباس سفید پوشیده چه طبیعی جاش بر روی دیوار مانده است.


وجود مزارع کشاورزی و سمپاشی کردن این زمین ها به وسیلهی یک هواپیما سمپاشی.

سرقت از بانک واقعا لذت بخش است.

وجود کارتون خواب ها در زیر پل این یکی واقعا فوق العاده است.


۱٫ فرار کردن از دست پلیس ها.
۲٫ میبینید که چگونه وقتی فردی که دارد از پلیس ها فرار میکند وقتی پایش به سطح آب میخرد آب چگونه میپاشد خیره کننده است.


 

تریلر دوم این بازی
وجود افراد مست در خیابان و دعواهای خیابانی.

وجود دریاچه در بازی.


۱٫ تعقیب و گریز به وسیله ماشین
۲٫ وجود ماشین های معروفی مانند ماشین AUDI


ترکوندن در گاوصندق بانک با C4 واقعا شگفت آور است.


وجود صحنه های اکشن در بازی مانند بالا رفتن از واگن یک قطار.

تحلیل و بررسی آخرین تریلر از این بازی با همان گیم پلی بازی

این همون چیزی است که طرفداران GTA نزدیک به چهار سال از این بازی میخواهند و این چیزی نیست جز تریلر گیم پلی فوق العاده بازی GTA V.
این گیم پلی بر روی PS3 اجرا شده است.
راکستار این بار در مپ کوچک بازی که در سمت چپ عکس زیر است این بار فقط دو چیز را بر روی آن نمایش داده است یکی مقدار سلامتی و دیگری میزان تخریب جلیقه ضد گلوله.
اگر قرار است تا شما به زیر در یا بروید پس حتما راکستار سلاحی برای دفاع از خود در زیر آب درست کرده است.


برای اولین بار در بازی GTA,ما با حیات وحش روبرو هستیم و میتوانیم به شکار آنها برویم.همانند بازی Red Dead Redemption.وقتی شما هیچ برنامه ای برای دزدی در GTA V ندارید.شما میتوانید برای اکتشاف به بیابان لس سانتوس بروید.
اما حیوانات اهلی هم در بازی وجود دارد مانند سگ همراه فرانکلین.شما در نسخه جدید بازی هر وقت که دلتان بخواهد میتواند با هر یک از سه شخصیت باشید.همچنین هر یک از این شخصیت ها در یک زمینه ای مهارت دارند که این نیز خود بر زیبایی گیم پلی بازی می افزاید.
اگر دقت کرده باشید همانطور که شخصیت های بازی تغییر میکرد یک جای خالی وجود داشت که این بیانگر این است که یک شخصیت منحصر به فرد دیگری نیز در بازی وجود خواهد داشت.زمانی که شما در ماموریت هایی هستید که به کمک یکدیگر نیاز دارید شخصیت های اصلی بازی شما را تنها نمیزارند و با یک کلیک آنی میتوانید از کمک یکدیگر بهره مند شوید.


دوباره تغییر دوربین در حالی که شما در حال رانندگی هستید به این نسخه برگشته است.همچنین شما در بازی میتوانید ماشین خود را سفارشی سازی کنید.


در بازی فعالیت های جانبی هم وجود دارد و هریک از این این فعالیت ها به خوبی طراحی شده است همانند دوچرخه سواری که در زیر میتوانید مشاهده کنید.


در این نسخه از بازی راههای زیادی برای کسب پول وجود دارد.سیستم مبارزه بازی از بازی MAX PAYNE 3 الهام گرفته است و شما میتوانید در پشت اجسام کاور گیری کنید.تعداد سلاح هایی که میتوانید با خود به همراه داشته باشید نیز بیش از حد شده است.
شما میتوانید ۶ سلاح به همراه یک مواد منفجره با خود حمل کنید.شما میتوانید تفنگ هایتان را نیز ارتقا بدهید (اگر به جزئیات تفنگ اسنایپر دقت کنید متوجه این موضوع میشوید).


راکستار همچنین بیشتر مکانیک های رانندگی را از سری بازی Midnight Club به این بازی آورده است.همانطور که در تریلر بازی هم میتوان متوجه این موضوع شد رانندگی یکی از مهمترین ویرگی های این نسخه از بازی است.
همچنین چیزی که تا کنون در این سری بازی دیده نشده است تخریب پذیری محیط است که در این نسخه بازی وجود دارد.


در این نسخه از بازی دزدی جزو ماموریت های اصلی بازی است و هر ماموریت دزدی به ضرورتهایی نیاز داراد که شما باید آنها را انتخاب کنید و در این دزدی ها ممکن است که شخصیت چهارم هم شما را همراهی کند.


یکی از سیستم هایی که در نسخه چهارم بازی هم وجود داشت و همه ما برای آن پول صرف میکردیم سیستم خرید خانه است که دوباره به این بازی برگشته است.در این نسخه از بازی تتو هم میتوان کرد.به احتمال زیاد در GTA V میتوان سهام و املاک را از اینترنت خرید.


همه چی در این بازی وجود دارد بدون شک بازی GTA V یکی از بهترین بازی ها سال ۲۰۱۳ است.دوباره هم هیچ کلمه ای در مورد این بازی ذکر نشد اما من به راکستار باور دارم که این بازی را برای PC خواهد ساخت.

بازی GTA V در ۲۷ شهریور ماه برای PS3 و XBOX 360 منتشر خواهد شد.
سیستم مبارزه در بازی
همانطور که از تصاویر بازی به نظر میرسد در صحنه های تعقیب و گریزی که ئر بازی وجود دارد اینبار کاراکتر بازی میتواند از روی کاپوت ماشین ها هم بگذرد و همچنین اگر دقت داشته باشید این کار به خوبی انجام شده است اما مهم ترین چیزی که به سیستم کمبت بازی اضافه شده است همان سیستم کاور گیری است که با الهام گرفتن از بازی MAX PAYNE 3 انجام شده است و سیستم کمبت بازی نسبت به نسخه قبلی بازی کاملا متفاوت است و در کل میتوان گفت اینکار باعث از بین رفتن طرفداران نشده است بلکه خیلی ها هم که این بازی را تاکنون تجربه نکرده اند به سمت خود جذب کرده است و تنها حرفی که میتوان گفت در مورد سیستم کمبت بازی فوق العاده است.
مینی گیم‌های بازی
به نظر میرسد که باید منتظر مینی گیم های زیادی در این بازی باشیم که با هر کدا م ار آنها دسست کم میتوان نیم ساعت سرگرم شد زیرا که طبق گفته راکستار تیم سازنده بازی قصد دارند تا یکی از بهترین نسخه های سری بازی gta را بسازند و همچنین طبق تصاویر اخیر بازی در بازی مینی گیم های مسابقه های خیابانی با موتور و ماشین و همچنین مینی گیم های تیراندازی در بازی وجود خواهد داشت و همه این مینی گیم ها بخشی از گیم پلی بازی را ایفا میکنند.
به یاد GTA 5 خودمون (GTA 2)
به نظر میرسد که راکستار قصد داشته است که کاملا مارا به حال و هوای نسخه سن آندرس بازی ببرد زیرا که در این نسخه از بازی این مکان های فاضلابی وجود خواهد داشت و این بازی بدو شک همانطور که در تریلر گیم پلی بازی هم مشاهده کردید بازی را کاملا شبیه به اون نسخه سری بازی GTA راکستار قصد داشته است بکند و در اینکار هم موفق شده است اما متاسفانه PC باز های ایرانی این بازی را نمیتوانند در ماه شهریور بازی کنند بلکه باید چند ماه صبر کنند البته اینکار راکستار PC باز های ایرانی گیمز روم را از پای در نمی آورد بلکه آنها منتظر میمانند حتی یک سال زیرا که میدانند که این بازی برای PC منتشر خواهد شد به زودی.
راکستار به سمت اخبار آب و هوا می رود
طبق تصاویری که از این بازی منتشر شده است به نظر میرسد که در بازی ابر های سیرو کومولوس و کومولوس وجود دارد و همچنین ابر هایی که باعض بارندگی در مناطق شهر لس سانتوس هم میشوند وجود دارد و اینجاست که میگن راکستار بازی هاش شاهکاره البته نمیخوام از این شرکت حمایت کنم ولی میخوام بگم هر کی این بازی را تجربه نکنه یعنی نمیدونه بازی چیه.
منتقد و گردآورنده: رهام