۴A Games اعلام کرده ، Metro: Last Light در زمان عرضه که سال آینده ۲۰۱۳ می باشد ، دارای بخش چند نفره نخواهد بود.طبق آن چه که در وبسایت این بازی اعلام شده ، تیم مسئول بخش چند نفره به تیم اصلی ملحق شده تا به طور ۱۰۰% روی بخش تک نفره تمرکز کنند و به چیزی فراتر از آن فکر نکنند.

Metro Last Light بدون بخش چند نفره


۴A Games گفته است : “بعد از نمایشگاه E3 ، تصمیم گرفتیم تیم بخش چند نفره را به تیم اصلی بازگردانیم و ۱۰۰% تمرکز استودیو را برای بخش تک نفره قرار دهیم. در نتیجه ، Metro Last Light در زمان عرضه دارای بخش چند نفره نخواهد بود.

خوشبختانه ما منابع زیادی را به صورت اختصاصی صرف چند نفره نکردیم و در همان حد نمونه اولیه باقی ماند و هرگز به طور کامل تولید نشد. بنابراین تصمیم بر این شد که روی بخش تک نفره کار کنیم.

۴A در مورد دموی این بازی در E3 گفته که بسیار روشن و واضح بوده است و عموماً جذب بخش چند نفره مترو شده بودند اما در مورد بخش تک نفره ، طرفداران بازی هستند که به آن بیشترین اهمیت را می دهند.

ما احساس می کنیم تصمیم درستی در مورد این بازی گرفته ایم. ما هم در استودیوی خودمان گیمر هستیم و می خواهیم دنیای مترو را در محیط چند نفره زنده کنیم. این تصمیمی بود که ما در ۴A گرفتیم و THQ نیز در هر مرحله از ما حمایت می کند که شامل متوقف ساختن بخش چند نفره نیز می شود.

شاید اشتباه کردیم که این موضوع را اعلام کردیم اما ما علاقه مندانی داریم و می خواهیم که آن ها نیز بدانند ما مشغول ساخت چه چیزی هستیم.

نمی خواهیم که بعد از این بازی کار را متوقف کنیم. این یک پروژه است و به صورت بالقوه می توانیم بعد از عرضه Metro: Last Light نیز روی آن کار کنیم.

Metro Last Light برای عرضه در سال ۲۰۱۳ در نظر گرفته شده است و قرار است برای پلتفرم های PC , PS3 و Xbox 360 عرضه شود و عنوانی است که گرافیکی خارق العاده دارد