عنوان Angry Birds را کمتر کسی است که بازی نکرده باشد. پرندگان خشمگین (Angry Birds)‏ یک بازی ویدیویی فکری، ساخته‌ی راویو موبایل می‌باشد که در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت چیلینگو برای PS Vita و ویندوز منتشر شد. در این بازی، بازیکنان چندین پرنده را به وسیله یک تیر کمان به سمت سازه‌هایی پرتاب می‌کنند، با هدف اینکه خوک‌هایی که درون آنها پناه گرفته‌اند را نابود سازند. این بازی در سال ۲۰۰۹ برای اپل آی‌اواس (IOS) منتشر شد. ۱۲ میلیون نسخه از این بازی از اپ استور (App store) خریداری شده است.

Angry Birds به زبان ترکی و فارسی هم‌اکنون در بازار!

گروه فرهنگی هنری رسانه در اقدامی جالب دست به دوبله آموزشی این بازی به دو زبان فارسی و ترکی آذری زده است که در اطلاعیه قبل در مورد آن بحث شد. در این سری آهنگ‌های بازی به زبان شیرین فارسی برگردانده شده است و کودکان را بیشتر سمت بازی جذب می‌کند. آموزشی کردن بازی باعث می‌شود که کودکان ضمن بازی، اطلاعات عمومی‌شان نیز افزایش یابد و چون در حین بازی و با رغبت این کار را انجام می دهد، آموزش تاثیر بیشتری روی آن‌ها خواهد گذاشت. جالب قضیه این است که خانم بهنوش بختیاری نیز در این بازی نقش‌آفرینی می‌کند! بقیه توضیحات در ادامه مطلب…

محتویات این بسته عبارتند از:
– بازی Angry Birds Star Wars به همراه آموزش جدول ضرب
– بازی Angry Birds Rio به همراه آموزش قاره‌ها و ادیان
– بازی Angry Birds Seasons به همراه آموزش پایتخت کشورها
– بازی Angry Birds Space به همراه آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی
– بازی Angry Birds به همراه آموزش مکان‌های دیدنی

 

آموزش‌هایی که در این مجموعه بازی وجود دارند عبارتند از آموزش پایتخت کشورهای مختلف، آموزش جدول ضرب، آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان فرانسه.
نحوه آموزش در این بازی بدین صورت می باشد که زمانی که شخص، پرندگان را پرتاب می‌کند، آن پرنده در حین پرواز جملاتی را می‌گوید که همین آموزش‌ها می باشند، مثلا می‌گوید «پایتخت ایران تهران است» یا چندتا از ضرب‌های جدول ضرب را بیان می‌کند. این آموزش‌ها به دو زبان فارسی و آذری بیان شده اند.


 

داستان بازی

پرندگان خشمگین در حال نگهداری از تخم‌هایشان‌اند که خوک‌های بدجنس دست به دزدی از آن‌ها می‌زنند و موفق هم می‌شوند، اما پرندگان خشمگین کوتاه نمی‌آیند و با استفاده از آموزش‌های جذاب و پرمحتوایی که دارند و همچنین با کمک شما نمی‌گذراند خوک‌ها به تخم‌هایشان آسیبی برسانند.

 

حواشی فارسی‌سازی

دوبله و فارسی‌سازی این بازی زیبا به زبان‌های فارسی و ترکی آذری به‌صورت دلنشین و با ترانه‌های زیبا و مطالب آموزشی تهیه شده است. رسانه افزار مهر سعی کرده است در هر قسمت از این مجموعه‌ به دو زبان، آموزشی را تدارک ببیند. در مجموع ۸ پارت از این سری دوبله شده است که ۳ پارت آن فارسی و ۳ پارت آن ترکی می‌باشد که ۲تای آن آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی است. دوبله‌ی این اثر با صدای خانم بهنوش بختیاری همراه ‌می‌باشد.