مسئله ای که باعث تعجب خیلیا شده بود این بود که این بازی رو سیستم های خیلی قوی یا سیستم های ضعیف، با حداکثر تنظیمات یا حداقل تنظیمات در هر صورت به درستی اجرا نمیشه و مدام افت فریم شدید و لگ زیادی داره. برای مثال، سیستم من بازی AC3 رو به راحتی روی تنظیمات High با رزولوشن ۱۰۲۴*۷۶۸ اجرا میکنه (انجین این بازی همون انجین بازی قبله با کمی آپدیت)، Farcry 3 رو رو Normal با همین رزولوشن به راحتی پاسخگوئه، اما این بازی رو رو ۸۰۰*۶۰۰ و Very Low نمیتونست درست اجرا کنه. یا حتی تو تاپیک بازی خیلیا با سیستم خیلی قوی تر نتونستن از بازی فریم درستی بگیرن.نسخه اولیه من دقیقاً اطلاع ندارم چی بود ولی همین کرک ۳DM بود. بعد از اون BlackBox دانلود کردم ولی باز همون داستان… . من چندروزی دست و پنجه نرم کردم تا اینکه حتی به این نتیجه رسیدم شاید سیستمم واسه بازیای این نسل کمه و به این فکر افتادم که مدتی کار کنم و سیستمو ارتقاع بدم و بازی رو پاک کردم. اما از یه جایی یه چیزایی شنیدم و تصمیم گرفتم نسخه Gold Edition رو تهیه کنم که چیزای خوبی ازش شنیده بودم. و با اضافه کردن بعضی چیزا بلاخره مشکل به صورت چشم گیری بهبود یافت.

ببینید دوستان. این بازی در حالت کلی انجین خوبی واسه‌ی PC نداشته و کلاً نسبت به بازیای دیگه سخت تر اجرا میشه. ولی خب بی ربط بی ربط هم به سیستم شما نیس. اگه توجه کرده باشین محیط های بسته که اجسام زیادی توش نیس خیلی بازی روون تر اجرا میشه ولی محیط های باز و شلوغی مثل جایی که شما به عنوان Homeland خودتون تو بازی میسازید خیلی لگ و افت فریم بالا میره. و این دقیقاً به دلیل ضعیف بودن سیستم برای این بازیه. اما اینکه رو یه سیستم متوسط یا قوی با پایین ترین سطح تنظیمات باز جواب نده خب مشکل بازی میشه.

 

در نهایت چون دیدم که افراد زیادی با این مشکل مواجهن و ممکنه تو تاپیک اصلی بازی بین صفحه های زیاد نتونن راه حل مشکلشونو درست پیدا کنن تصمیم گرفتم مختصراً توضیح بدم.

البته اینم اضافه کنم که این روش رو سیستم من جواب داد
یه وقت هزینه نکنین و اگه بهتر نشد مارو نفرین کنین.

در درجه اول اینکه نسخه Gold Edition تهیه کنید. یا از ایــــــــنــــجا دانلود کنید و یا بخرید. این نسخه بعد از نصب حدود ۲۲ گیگ حجم درایو شمارو میگیره.

بعد از نصب بازی. کارت گرافیک خودتون رو به آخرین نسخه یعنی ۳۳۱٫۸۲ آپدیت کنید (مختص کارت‌های Nvidia).

بعد آپدیت شماره دو بازی رو از اینــــجا دانلود کنید و تو پوشه بازی Copy & Replace کنید.

و بعد هم کرک ورژن ۱۰ ۳DM رو از اینــــجا دانلود کنید و باز بعد از فایل آپدیت در محل نصب بازی Copy & Replace کنید.

بعد از این مسائل. بازی بسیار روون تر و راحت تر اجرا خواهد شد و مشکل لگ زیاد در هر شرایطی رو نخواهید داشت.

لازمه یه مسئله ای رو اضافه کنم که:

کرک ورژن ۱۰ علاوه بر رفع مشکلات بازی، فایل هایی از قبیل لباس الطایر، لباط اتزیو، لباس هیثم کنوی، لباس کانر، شمشیر اتزیو، شمشیر الطایر و گیفت هایی اضافه تر رو برای شما باز میکنه که شما میتونید استفاده کنید.