کاربری از یوتیوب با نام کاربری datarace1، ویدئویی در یوتیوب قرار داده است که شباهت‌های بارزی را بین گیم‌پلی Max Payne 3 و سری جدید GTA یعنی Grand Theft Auto V نشان می‌دهد.

شباهت‌هایی بین گیم‌پلی GTA V و Max Payne 3

راکستار هم خجالتی از بیان این واقعیت ندارد و می‌گوید برخی از گیم‌پلی‌های مشاهده شده از مکس پین ۳ در Grand Theft Auto، اغلب برای بهبود المان‌های مبارزه‌ای در GTA V است. با ما باشید در ادامه مطلب…

Datarace1، اظهار نظر خود را پیرامون این ویدیو در چند بخش بیان کرده است که در زیر آن‌ها را از زبان وی بررسی می‌کنیم:

«چیزهایی را که از این مقایسه متوجه شدم:

۱- روش دولا راه رفتن فرانکلین به سمت ماشین، سریع‌تر از MP3 است؛ این درواقع سخت است که بتوان گفت این ضعفی از مکس پین ۳ است، زیرا که فشار دادن دکمه کاور کاراکتر MP3، همواره به طور اتوماتیک از ماشین دورتر است. این «سریع دولا شدن» در دو اپیزود Liberty City و Red Dead Redemption ارائه شده بود، اما نه در GTA IV.

۲- زمانی که فرانکلین در حال بالا رفتن از ساختمان است و به رانش شلیک می‌شود، او کمی کندتر از Max قدم برمی‌دارد؛ اما زمانی که اسلحه را روی شانه‌اش قرار می‌دهد و روی درجه ۶ و ۷ نشانه می‌رود، سرعت قدم برداشتنش مشابه می‌شود.

۳- دوربین در GTA V کمی دورتر از کاراکتر قرار دارد، به طوری که می‌توانید بیشتر محیط اطراف خود را در یک زمان ببینید.

 

به احتمال زیاد شباهت‌های بسیار زیاد دیگری هم هست که شما خودتان می‌توانید با بازی کردن و کنترل دو بازی، آن‌ها را بیابید (البته اگر مشتاق یادگیری آن باشید).»

 

این‌ها شباهت‌های اندکی بین این دو بازی بود که خود با نگاه موشکافانه می‌توانید شباهت‌هایی را پیدا کنید و انتظار این را داشته باشید که در آینده گیم‌پلی بازی در حال انتشار GTA V در ۱۷ سپتانبر چه تفاوت‌هایی پیدا خواهد کرد.