Cheat Engine یک برنامه بسیار مفید در دستکاری بازی هاست. بسیاری از بازی ها دیده شده که ترینر یا رمز خاصی ندارد و یا برای آن ساخته نشده، اما با این برنامه می توانید مقادیر متغیری بازی را تغییر دهید که در ادامه می توانید از رایان گیم هم آخرین ورژن برنامه را دانلود و هم آموزش کار با آن را بیاموزید.

دانلود برنامه Cheat Engine 6.2 Final + آموزش کار با نرم افزار

 

آموزش کامل ساخت ترینر با نرم افزار Cheat Engine

از این به بعد هر وقت گفتیم CE منظور همان CheatEngine است.
خب حالا مراحل زیر را پس از دانلود CE انجام دهید.
۱- CE را نصب کنید.
۲- بازی که مایل به هـک کردن آن هستید را اجرا نمایید (مثلا Far Cry 3 را من آموزش می دهم).
۳- پس از شروع بازی یعنی زمانی که شما می توانید حرکت کنید و بازی کنید کلید های Alt و Tab را همزمان بزنید تا صفحه Desktop نمایان شود.
۵- حالا CE را اجرا کنید و روی تصویر کامپیوتری که در مقابل آن یک ذره بین گرفته شده کلیک کنید. خب، حالا شما باید یکی از Process ها را انتخاب کنید که نام فایل اجرایی بازی شما است. برای این که نام فایل اجرایی بازی را بفهمید به محل نصب بازی خود بروید و نام فایل اجرایی را در خاطر بسپارید. نام فایل اجرایی فارکرای ۳ farcry3.exe هست. دنبال این فایل در لیست موجود در نرم افزار CE بگردید و روی آن دابل کلیک کنید.
۶- خب حالا باید دنبال یک Value بگردید. مثلا من برای پول مثال می زنم. فرض کنید پول شما ۲۵۰ دلار است.
۷- در قسمت Value بنویسید ۲۵۰ و قبل از نوشتن دقت کنید که تیک Hex را برداشته باشید.
۸- روی First Scan کلیک کنید.
۹- برنامه شروع به جستجو می کند و در لیست سمت چپ تمام آدرس های مورد نظر شما رو برایتان می نویسد که همه ی آن ها Value معادل ۲۵۰ دارند.
۱۰- حالا از نوار وظیفه ویندوز (Taskbar) دوباره Far Cry 3 در حال اجرا را فعال کنید.
۱۱- سعی کنید کاری کنید که به پول شما کمی اضافه شود یا کم، مثلا شما در بازی دشمنان رو می کشید و با کشتن جیب هاشون مقداری پول بدست میارید حالا پولتون می شه ۵۳۰
۱۲- حال دوباره Alt+Tab را بزنید تا به صفحه CE منتقل شوید.
۱۳- دوباره به لیست سمت چپ نگاه کنید و به دنبال آدرس هایی بگردید که Value آنها به ۵۳۰ تغییر یافته است. برای این کار اگر برایتان جستجو با چشم مشکل است در قسمت فیلد Value که اول بار در آن ۲۵۰ وارد کردید، این بار ۵۳۰ را وارد کرده و روی Next Scan کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که یک آدرس در لیست باقی خواهد ماند.
۱۴- روی آدرس مورد نظر که Value 530 دارد دابل کلیک کنید تا به لیست پایین اضافه شود.
۱۵- حالا باید آدرس را امتحان کنید. وقتی که آدرس به لیست پایین اضافه شد مشاهده خواهید کرد که در ردیف مربوط به Value نوشته شده ۵۳۰، پس روی ۵۳۰ دقیقا دابل کلیک کنید. یک صفحه باز خواهد شد که از شما یک Value جدید می خواهد. مثلا تایپ کنید ۴۰۰۰۰ یا هر عددی دلتون خواست
۱۶-روی Ok کلیک کنید.
۱۷- حالا دوباره بازی را فعال کنید.
۱۸- وقتی شروع به ادامه ی بازی کردید مشاهده خواهید کرد که پول شما به ۴۰۰۰ تغییر پیدا کرده است! شما موفق شده اید که آدرس پول بازی را پیدا کنید. توجه داشته باشید که این آموزش در رابطه با بازی Far Cry 3 بود و هر بازی می تونید این روش رو امتحان کنید

 

نکته ۱: شما می توانید آدرس های یافته شده را ذخیره کنید. برای این کار روی تصویر سیو کلیک کرده و نام فایل را وارد کنیدو روی save کلیک نمایید.

نکته ۲: شما می توانید پس از کشف آدرس ها ، یک فایل اجرایی ترینر بسازید و به راحتی از آن استفاده کنید .

 

 دانلود برنامه با حجم ۷ مگابایت

رمز و منبع فایل: www.rayangame.ir