امروز با یکی از سری جلسات آموزش Pes 2012 در خدمت شما هستیم امیدواریم از ۶ جلسه قبل نهایت استفاده را برده باشید این شما و این هم یکی دیگر از آموزش های Pes 2012 لطفا اگر ترفند خاصی در این زمینه یا زمینه های دیگر این بازی می دانید آن را از طریق تماس با ما ارسال کنید تا به نام خودتان در سایت ثبت شود همچنین می توانید برای اطلاع از جلسات قبل و بعد به قسمت  منوی جدیدترین مطالب سایت رجوع کنید

 Pes 2012
 

 

سلامی دوباره خدمت دوستان عزیزمون و عرض خسته نباشید . این جلسه میخوایم راجع به یکی از مهمترین روشهای گل زنی صحبت کنیم و نحوه استفاده از اون رو باهم مرور کنیم .

چیپ ریز یکی از مهمترین و رایج ترین روشهای گل زنی بین Pes  بازهای کشور هست و یادگیری اون بسیار ساده هستش . اول میریم به سراغ اینکه این ضربه با چه دکمهایی از دسته زده میشه وایکه در چه موقعیتی باید باشیم تا بتونیم این ضربه رو بزنیم .

این ضربه زیبا و فنی با دکمه شوت + R1 زده میشه و فقط در شرایط تک به تک این دکمه عمل میکنه یعنی شما نمیتونید مثلا از وسط زمین چیپ ریز بزنید و هدف از این ضربه عبور دادن توپ از بالای سر دروازبان هستش . اما شرایط این ضربه نیز باید فراهم بشه مثلا فاصله شما تا دروازه کم باشه.چون این یه ضربه فنی هستش خیلی آروم توپ وارد گل میشه پس شما باید فاصله مهاجمتون که صاحب توپ هستش رو با دروازبان درست تشخیص بدین تا دفاع ها نتونن توپ رو دفع کنند . دو نکته خیلی مهم تو این ضربه وجود داره که شما حتما باید رعایت کنید .

اولا اینکه شما اول باید تو محوطه جریمه باشید و دروازبان برای گرفتن توپ به سمت شما بیاد .

دوما اینکه شما باید اول شوتتون رو پر کنید و به محض اینکه بازیکنتون اومد شوت بزنه R1  رو بزنید .

توجه کنید که هنگامی که میخواین چیپ ریز بزنید با مهاجمتون که صاحب توپه بدون سرعت حرکت کنید یعنی دستتون رو R1  نباشه و فقط وقتی R1  رو بزنید که قدرت شوتتون پر شده باشه . این کارو باید سریع انجام بدین .

اما یه نوع چیپ دیگه هم هست که بهش میگن چیپ بلند . و برای زدن اون به روش زیر عمل میکنیم :

شوت+L1

این ضربه برای مواقعی استفاده میشه که شما با دروازبان تک به تک هستین و دروازبان از دروازه اومده بیرون و فاصله شما تا دروازه زیاد هستش . فرق چیپ بلد با چیپ ریز اینه که شما چیپ بلند رو از وقتی که وارد زمین حریف شدین میتونید بزنید ولی چیپ ریز زدنش فقط تو محوطه جریمه امکان پذیزه . توجه داشته باشید که وقتی شما چیپ میزنید دستتون رو دکمه سرعت باشه  چیپتون خراب میشه

با تشکر با آرزوی موفقیت برای همه