امروز با یکی از سری جلسات آموزش Pes 2012 در خدمت شما هستیم امیدواریم از ۷ جلسه قبل نهایت استفاده را برده باشید این شما و این هم یکی دیگر از آموزش های Pes 2012 لطفا اگر ترفند خاصی در این زمینه یا زمینه های دیگر این بازی می دانید آن را از طریق تماس با ما ارسال کنید تا به نام خودتان در سایت ثبت شود همچنین می توانید برای اطلاع از جلسات قبل و بعد به قسمت  منوی دسته بندی موضوعات سپس آموزش بازی های کامپیوتر رجوع کنید تا تمام لیست جلسات برای شما عزیزان به نمایش در بیاید

 

 Pes 2012
 

 

 

 

این جلسمون که راجع به زدن ضربه آزاد هستش . خوب همونطور که میدونید روشهایی زیادی واسه زدن ضربه آزاد وجود داره ولی ما چون اینجا جنبه کاربردی مد نظرمون هست اونهایی رو میگیم که احتمال گل شدنشون بالای ۶۰% هستش . برای زدن ضربه آزاد ۲ روش وجود داره  که این ۲ روش عبارتند از زدن ضربه آزاد به جهت موافق دروازبان و دومی جهت مخالف دروازبان . برای زدن ضربه آزاد به جهت موافق ما باید از چند تا آیتم آگاهی داشته باشیم که مهمترین اونها اینه که دروازبان حریف جزء دروازبانهای قوی PES 2012  هست یا جزء دروازبانهای متوسط یا ضعیف . به دروازبانهایی که rate  اونها بالای ۹۰ هست تو دسته دروازبانهای قوی هستن ( مثل کاسیلاس . خولیو سزار . بوفون و…) دسته دوم دروازبانهای متوسط هستن که rate  اونها از ۸۰ به بالاست  (مثل والدس . نویر . آبیاتی و… ) و دروازبانهای ضعیف که rate  اونها پایین تر از ۸۰ هستش ( مثل  (آدان . پینتو و …) .

اگه ما بخوایم ضربه آزاد موافق بزنیم باید توجه داشته باشیم که دروازبان حریف جزء دسته متوسط یا ضعیف باشه چون این ضربه رو اگه درست بزنید این دسته از دروازبانها لایی  میخورن و یا ریباند بد میدن . (البته ما داریم راجع به ورژن ۱٫۰۰ و ۱٫۰۱  صحبت میکنیم در ورژنهای بالاتر اینجوری نیست و دروازبانها توپ رو جمع میکنند ) . اما در زدن این ضربات ۲ نکته اساسی وجود داره یکی اینکه مقدار شدت ضربه که خیلی مهمه از چه فاصله ای چقدر پر کنیم و یکی اینکه حتما جهت بالا رو نگه داریم تا بازیکن زننده ضربه محکم و با روی پا به توپ ضربه بزنه .سعی کنید اول جایی که ضربتون میخواد بره تنظیم کنید بعد که تنظیم کردین جهت بالا رو نگه دارید و شوت رو به اندازه ای که لازم هست پر کنید . پر کردن شوت یه جورایی می شه گفت قلقی هتسش و باید تو قسمت TRAINING این ضربرو زیاد بزنید تا زدنشو یاد بگیرید . اما اگه دروازبان حریف قوی باشه باید این ضربه رو همینجوری بزنید به امید ریباندهای که ممکن از این ضربه حاصل شه که احتمالش هم زیاده . واسه دوستان شاید سوال بشه که ماکسیمم فاصله ای که بشه این ضربه رو زد چقدره ؟ در پاسخ باید بگم که از هر جایی که تو زمین حریف شما صاحب ضربه آزاد شده باشین . حتی دایره میانی زمین ولی هرچقدر فاصله بیشتر باشه زدن این ضربه سخت تر میشه .

همانطور که میبینید دروازبان به جای اینکه توپ رو جمع کنه داره لایی میخوره که میتونه یکی از باگهای بازی باشه ولی تو ورپن ۱٫۰۳ این باگ ورداشته شده و همه دروازبانها توپو جمع میکنند . سعی کنید اگه سمت راست زمین خطا گرفتین از بازیکن چپ پا استفاده کنید و اگه سمت چپ زمین خطا گرفتین از بازیکن راست پا استفاده کنید تا بهتر و راحتر بتونید ضربه بزنید . اما برای گرفتن این ضربه یه راهی هم وجود داره که تا حد زیادی میتونه از گل شدنش جلو گیری کنه اونم زدن ۲ تا دکمه L2  و R2  به طور همزمان هستش . اگه شما این کار رو بکنید میبینید که به دیوار دفاعیتون ۲ بازیکن اضافه شدن و اگه از اضافه کردن اون ۲ تا بازیکن مصرف شدین دوباره L2  و R2  را همزمان بزنید ( L2  برای اضافه کردن بازیکن به سمت چپ دیوار دفاعی و R2  برای اضافه کردن بازیکن به سمت راست خط دفاعی )

اما روش دیگه ای برای زدن ضربه آزاد هم هست که خیلی کاربردی و مهمه اونم زدن ضربه از زیر دیوار دفاعی هستش . البته این روش واسه زمانی خوبه که ضربه آزاد شما چسبیده به محوطه جریمه باشه  و بازهم قانون ضربه آزاد سمت چپ بازیکن راست پا و ضربه آزاد سمت راست بازیکن چپ پا رو رعایت کنید . خوب اولین کاری که میکنید اینه که توپ رو دقیقا جایی تنظیم کنید که وقتی از زیر پای دیوار دفاعی رد شد داخل چهار چوب باشه.

دومین کاری که میکنید اینه که شما باید دکمه ی شوت رو فقط یه ذره پر کنید نه بیشتر . سعی کنید اینقدر کم پر کنید که اندازه پر شدنش دیده نشه  .  اگه زیاد پر کنید به دیوار دفاعی برخورد میکنه و گل نمیشه ولی اگه درست این کار رو انجام بدین اکثر اوقات به گل تبدیل میشه

اما برای این روش ۲ روش وجود داره که بتونید بگیریدش و اولی اینکه دکمه ضربدر (پاس) را دستتون نگه دارید تا دیوار دفاعیتون روی زمین بمونن و در نهایت توپ به پاشون برخورد میکنه . دومی اینکه با زدن ۲ دکمه R3  ( با فشار دادن شک سمت راست به داخل ) و L1  به طور همزمان شاخصتون رو ببرید رو دروازبان و با گرفتن مثلث و جهت به سمت توپ حرکت کنید تا بتونید توپ رو بگیرید . من چند تا دکمه رو توضیح میدم که میتونه وقتی حریف داره بهتون ضربه آزاد میزنه ازش استفاده کنید

وقتی حریف ضربه آزاد به شما میزنه شما میتونید با زدن هریک از دکمه های زیر کارایی های مختلف از دیوار دفاعیتون بگیرید :

مربع : همه دفاع ها با هم از جاشون میپرند  (  برای مواقعی استفاده میشه که حریف میخواد از بالا سر دیوار دفاعی ضربه آزادشو بزنه )

ضربدر : همه دفاعها روی زمین می ایستند ( برای مواقعی استفاده میشه که حریف میخواد از زیر پای دیوار دفاعی ضربه آزادشو بزنه )

دایره : یک یا چند دفاع خودشونو جلوی توپ هنگام زدن ضربه آزاد پرتاب میکنند ( برای مواقعی استفاده میشه که حریف میخواد به صورت ۲ ضرب ضربه آزادشو بزنه )

L1 + R3 : سوئیچ شاخص بر روی دروازبان و حرکت دادن دروازبان

اما روش دیگه زدن ضربه آزاد ۲ نفره کردن ضربه آزاد هستش یعنی شما ۲ تا بازیکن پشت توپ بیارید و با یکی پاس بدین با بازیکن دومی شوت بزنید یا با یار دومتون شوت بزنید که این روش هم برای زدن ضربه آزادهای نزدیک به محوطه جریمه هستش و روش دو نفره کردن اون زدن L1 + R1  به طور همزمان هستش یعنی شما دکمهای L1  و R1  رو به طور همزمان بزنید .

اگه این مدل ضربه آزادها نصیب شما شد میتونید به هر یک از حالتهای زیر عمل کنید :

L1 + پاس + شوت +جهت : بازیکن دومی که کنار بازیکن پشت توپ ایستاده یه پاس کوتاه میده و بازیکن پشت توپ میشوته .

L1 + شوت + جهت : بازیکن دوم که کنار توپ هست از بالا سره دفاع به سمت دروازه شوت میزنه .

‍‍‍‍‍L1 + پاس عمقی + جهت : بازیکن دومی که پشت توپ به بازیکنان هم دسته پاس در عمق ارسال میکنه

با تشکر با آرزوی موفقیت برای همه