امروز با یکی از سری جلسات آموزش Pes 2012 در خدمت شما هستیم امیدواریم از۸ جلسه قبل نهایت استفاده را برده باشید این شما و این هم یکی دیگر از آموزش های Pes 2012 لطفا اگر ترفند خاصی در این زمینه یا زمینه های دیگر این بازی می دانید آن را از طریق تماس با ما ارسال کنید تا به نام خودتان در سایت ثبت شود همچنین می توانید برای اطلاع از جلسات قبل و بعد به قسمت  منوی دسته بندی موضوعات سپس آموزش بازی های کامپیوتر رجوع کنید تا تمام لیست جلسات برای شما عزیزان به نمایش در بیاید

 Pes 2012
 

 

 

سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز به امید اینکه لحظات خوبی رو سپری کنید ومطالبی که واستون میذارم مورد استفادتون قرار بگیره . این جلسه میخوایم راجع به توپهای ارسالی از جناحین یا سانتر صحبت کنیم چون یکی از ساده ترین و کاربردیتربن راه های رسیدن به گل هستش . خوب اول ما باید بدونیم که چند نوع سانتر وجود داره و هر کدوم از اونها کجا کاربرد داره . سانترها به چهاربخش تقسیم میشن :

  • سانتر بلند برای تیر دوم
  • سانتر کوتاه برای تیر اول
  • سانتر زمینی برای پاسهای تند و تیز زمینی رو به جلو
  • سانتر تند سریع هوایی

مهمترین موضوعی مه باید بهش دقت داشته باشین اینه که شما قبل از سانتر حتما به محوطه جریمه نگات کنید و ببینید که بازیکنتون کجاست و بنا بر شرایط بازیکنتون از بهترین ارسال را برای مهاجمتون بکنید .

همانطور که میدونید سانتر با دکمه دایره دسته PS2   یا PS3  دسته پلی استیشن انجام میشه . در زیر هر یک از موارد سانتر را تک تک مورد بررسی قرار میدیم

  • سانتر بلند برای تیر دوم :

اگر بازیکنتون تو تیر دوم جا گیری کرده باشه شما باید علاوه بر دکمه دایره دکمه R2  هم بزنید ( توجه داشته باشید که ۲ تا دکمه باید به طور همزمان زده بشه )  و جهت بازیکنی رو که میخواین توپ رو بهش برسه رو باید با جهت های دسته درست تنظیم کنید تا بازیکنی که صاحب توپ هست توپ رو بلند برای تیر دوم ارسال کنه و مهاجمتون توپ و به گل تبدیل کنه . تو عکس پایین ارسال توپ به تیر دوم نشان داده شده .

  • سانتر کوتاه برای تیر اول :

اگر بازیکن شما تو تیره اول یا بین تیر اول و دوم جاگیری کرده و شما میخواین ضربه سر رو با اون بازیکن بزنید باید سریع ۲ بار پشت سر هم دکمه دایره رو فشار بدین که اصطلاحا بهش سانتر دو دایره میگن  که این مورد یکی از موارد بسیار کاربردی  از PES 2006  تا PES 2012  بوده چون تیر یک یا بین تیر یک و دو بهترین موقعیتی که به بازیکن ضربه سرشو به گل تبدیل کنه . سانتر ۲ دایره در تصویر زیر نمایش داده شده .

  • سانتر زمینی برای پاسهای تند و تیز زمینی رو به جلو :

این سانتر که به سانتر ۳ دایره هم معروف هستش یکی از مواردی هستش که بازیکنان حرفه ای به وفور از اون استفاده میکنند و پر کاربردترین ارسال توپ به محوطه جریمه توسط این دسته بازیکنا هستش که احتمال گل شدنش مخصوصا زمانی که محوطه جریمه شلوغه بسیار بالاست . این سانتر بسیار ساده هستش فقط کافی ۳ بار دکمه دایره رو پشت سر هم سریع بزنید . این سانتر برای تیمهایی توصیه میشه که مهاجمان کوتاه قامتی دارن ولی تاکتیک تیمیشون بالاست مثل بارسلونا . البته برای بقیه تیمها هم جواب میده ولی تیمهایی که تاکتیکشون بالاست بدلیل جاگیری خوب بازیکنا معمولا این مدل توپهارو به گل تبدیل میکنند .

  • سانتر تند سریع هوایی :

این سانتر به سانترهای سریع معروفه و با دکمه های دایره و  R1  انجام میگیره .( توجه داشته باشید که ۲ تا دکمه باید به طور همزمان زده بشه ) . و ممکن با توجه به جهتی که دارید میدید به تیر یک یا دو ویا ما بین این دو تیر ارسال شه .

در پایان هم یه نکته کوچیک اضافه کنم که یه سانتری هم به نام سانتر ( دایره + L1) وجود داره که توپ را بازیکن صاحب توپ جایی میفرسته که مهاجمتون ایستاده باشه و سانتر خوبی هستش به شرط اینکه مهاجمی که دارید براش این سانتر رو انجام میدین خالی باشه .

با تشکر با آرزوی موفقیت برای همه