با سلام خدمت دوست داران Pes 2012 امروز در خدمت شما هستیم با آموزش های قسمت های مختلف  Pes 2012 امیدواریم این آموزش ها راهی باشد برای پیشرفت شما در عرصه بازی در ظمن شما عزیزان می توانید در قسمت دسته بندی موضوعات در سمت راست آموزش بازی ها را انتخاب کنید تا متن کامل آموزش ها برای شما نمایان شود پس با ما همراه باشید تا آخر این مطالب

 

 

 

 

تنظیمات دسته و KEYBOARD  :

همانطور که می دونید گیم PES   در سه کنسول  قابل اجرا میباشد :

  • -PS3
  • -XBOX
  • -PC

تنظیم دسته در PC  :

برای شروع بازی و برای اینکه بتونیم مراحل حرفه ای شدن رو طی کنیم قدم اول تنظیمات صحیح دسته بازی در PC  هستش. وقتی بازی  رو نصب کردیم ابتدا دسته خود را به PC  وصل میکنیم سپس به پوشه ای که بازی رو نصب کردیم بریم . در آنجا میتونیم برای تنظیم دسته روی آیکون SETTINGS  کلیک کرده و آن را اجرا کنیم . حالا به خود شما بستگی داره که بخواین با دسته ی PS2  یا PS3  با دسته XBOX یا باKEYBOARD  بازی کنید . البته اکثر تنظیمات و نوع تعریفشون یکی هستش و فقط تنظیمات دسته PS3  و KEYBOARD  هست که یه ذره متفاوته که من همه این تنظیمات و نحوه تنظیم کردنشونو براتون کامل توضیح میدم .توجه:(برای نمایش تصاویر به صورت کامل بر روی هر یک از عکس ها راست کلیک کرده سپس گزینه View Image را بزنید)

نحوه تنظیم دسته PS3   :

برای تنظیم دسته PS3 ابتدا باید درایور مربوط به PS3  رو از اینترنت دانلود کنید و اونو روی DESKTOP  کپی کنید . سپس USB  دسته PS3  رو بهش وصل میکنید . برای اینکه مطمۀن شید دسته PS3  بدرستی به کامپیوتر وصل شده باید ۴ تا چراغ دسته PS3  به صورت چشمک زن روشن و خاموش شه . سپس برنامه ای که دانلود کردین رو اجرا میکنید و دکمه PS  دسته PS3  رو فشار میدین

(توجه داشنه باشد  که دقیقا که برنامه رو اجرا کردین باید دکمه PS  دسته رو فشار بدین ) دکمه PS  همان دکمه است که برای روشن کردن دسته PS3  به کار میرود . سپس به صورت دسته XBOX   و PS3  که در ادامه به آن میپردازیم به تنظیما ادامه میدهیم . از این مرحله به بعد تقریبا تنظیمات دسته XBOX , PS3 ,PS2  یکی است  .

سپس به پوشه ای میروید که بازی رو در آن نصب کردید و گزینه SETTINGS  رو باز میکنید . در بالا یه سری TAB  وجود داره که من اونارو به ترتیب میگم و شما میتونید تو عکس ببینید .

DISPLAY- KEYBOARD- CONTROLLER- AUDIO- ONLINE

برای تنظیم دسته PS3, XBOX, PS2 بر روی CONTROLLER  رفته که به شکل زیر میباشد . در مرحله اول برای تنظیم دسته یک CONTROLLER 1  رو انتخاب میکنیم و سپس تو قسمت DEVICE  دسته خودتون رو پیدا کرده و بعد مراحل زیر رو انجام میدن :

 خوب اینجا ابتدا دکمه REVERT TO  DEAULT SETTINGS  رو میزنید سپس تنظیمات خودتون رو جز به جز انجام میدین .

اگه دستتون XBOX  هست که شکل دسته XBOX  رو در اونجا میبینید و با زدن تک تک دکمهای  دستتون می تونید ببینید دستتون به چه صورتی تنظیمه چون به محض فشار دادن هر دکمه ای بر روی دسته تو تصویر میبینید که همون دکمه رنگش پر رنگ میشه . ولی اگر به طور مثال شما تو دسته XBOX  دکمهLT رو زدین و مثلا دکمه  توRB  تو تصویر روشن شد با موس روی دکمه LT  رفته و روش کلیک میکنیدو وقتی پیغام رو که در تصویر پایین هست دیدین با دسته دکمه LT را فشار میدهید.(در تصویر پیین ما دکمه LT را زدیم ولی در تصویر دکمه RB  روشن شده است ) برای تنظیم بقیه دکمه ها به همین نحو عمل میکنید . در واقع  شما باید دستتون رو با تصویر هماهنگ کنید . مثلا دکمه X  رو با دسته فشار میدین دکمه  X  تو تصویر روشن شه نه دکمه Y  . البته باید بگم که زمانی که شما دسته رو وصل میکنید دسته XBOX  و PS2  به صورت اتوماتیک این تنظیمات روش هست ولی  تو دسته PS3  باید این تنظیمات رو انجام بدین چون دکمه ها جاشون به هم ریخته هست .

برای تنظیم دسته دوم دوباره روی CONTROLLER  رفته و CONTROLLER 2  رو انتخاب میکنید و تو قسمت DEVICE  دسته دوم رو پیدا میکنید و سپس مراحل بالا را دوباره برای دسته دوم انجام میدهید . توجه داشته باشد اگر دسته شما XBOX  یا PS2  باشد وقتی CONTROLLER 2  انتخاب میکنید PC  شما به صورت خودکار در قسمت DEVICE  دسته دوم رو پیدا میکنید . توجه داشته باشید که در CONTRILLER 1  در قسمت DEVICE  دسته ۱ یا ۲ را درست انتخاب کنید چون اگر این کار را اشتباه انجام دهید تمام تنظیمات شما غلط میباشد و شما باید این تنظیمات را از اول انجام دهید .

تنظیمات دسته PS2  :

نصب دسته PS2  معمولا از بقیه دسته آسانتر است و معمولا بازیکنان حرفه ای در گذشته از آن استفاده می کردن ولی با اومدن دسته PS3  الان خیلی از گیمرها از دسته PS3  استفاده میکنند بعضی ها هم مثل سنت گذشته عمل میکنند . برای تنظیم دسته PS2  همانند دسته XBOX  به قسمت SETTINGS  رفته و در آنجا به قسمت CONTROLLER  میرویم . ابتدا برای تنظیم دسته ۱ در قسمت CONTROLLER  به قسمت CONTROLLER 1  میرویم و در قسمت DEVICE  دسته ای که به عنوان CONTROLLER 1  تعریف کردیم پیدا میکنیم . معمولا در دسته ی PS2  جای چند چیز اشتباه است .

اولی جای START  و   SELECT که جاهای صحیح آن در تصویر مشخص است . ولی در حالت قبل از تنظیم جاهای آنها بر عکس می باشد .

دومی فلشهای شوک سمت راست یا همان R3

برای درست کردن جای استارت اول با موس روی دکمه ی استارت کلیک کرده و با دسته دکمه ی استارت تا فشار میدهیم تا هماهنگ شوند . برای تنظیم SELECT  هم همین کار رو میکنیم . برای تنظیمات فلشها ی R3  باید اول در دسته PS2  دکمه شک را روشن کنیم همان چراغ که وسط دسته قرار دارد . سپس بر روی شک سمت راست رفته و جهت ها را تنظیم میکنیم . به طور مثال فلش سمت راست را با موس روی R3  پیدا میکنیم و روی آن کلیک کرده و شک سمت راست را به سمت راست میزنیم . اگر شک سمت راست را تنظیم نکرده باشد میبینید که باتکان دادن  شک راست جهت ها اشتباه است که به صورت بالا تنظیم میشوند .

تنظیمات KEYBOARD  :

در تنظیمات KEYBOARD  ابتدا به قسمت SETTINGS  رفته و  در قسمت بالا ی ( به اصطلاح TAB  ) گزینه ی   KEYBOARD  را میزنیم . سپس بر روی تک تک دکمه ها میتوانیم در تصویر کلیک کرده و آن را بر روی دکمه های دلخواه در KEYBOARD  تنظیم کنیم . به طور مثال میتوانیم بر روی دکمه شوت  ( دکمه ی شوت همان Y میباشد )  و آن را روی دکمه  A یا  S  یا Z   یا هر دکمه ای که دوست دارید تنظیم کنید . بقیه دکمه ها هم به همین نحو تنظیم کنید .

معادل سازی دکمه های دسته ی XBOX  با دکمه های دسته PS2  یا PS3 :

برای توضیح واضح و قابل فهم من دو تا عکس از دو تا دسته می ذارم  تا خودتون بهتر متوجه بشید .

دقیقا کارایی دکمه ها در دسته XBOX و PS3  یا PS2  یکسان میباشدند . یعنی دکمه ی Y همان مثلث دسته ی PS3 است وکارایی آنها در بازی یکسان هستند.

دکمه های دیگر نظیر همین است .